Orkester

Orkester Nissi Trollid

Orkester Nissi Trollid on Saue vallas tegutseva huvialakooli Nissi Trollide õpetajatest moodustatud orkester. 8-liiget orkestrist osalevad kontsertkavade projektis, kus mängivad kaasa kornet, flüügelhorn, metsasarv, tromboon, basskitarr, cajon või trummikomplekt.

Tõnu Sal-Saller orkestri loomisest:

Tõnu Sal-Saller ja Nissi Trollid
Orkestri loomist alustasin aprillis 1995.a. Algatuseks korraldasin IV-VI klassi Turba ja Nissi koolide asjast huvitatud õpilastele muusikalised katsed ja valisin neist välja 21 sobivat last. Peagi aga selgus, et vajalikku püsivust asjaga tegelemiseks jätkus vaid kolmeteistkümmnel. Ja nii alustasingi.

Samal aastal sain Norrast suure saadetise korralike pille. Suveni õppisime vaid plokkflööti aga suvel ühislaagris, Norra muusikute ja nende liidri Ivar-Atle Fjordheimiga võtsime kätte juba “päris” puhkpillid: kornetid, klarnetid, baritonid, tuuba, hiljem veel flöödid. Mitmed mängida soovijad lapsed lisandusid aga nii mõndadele osutus katsumus liig ülejõukäivaks või ei jätkunud siis tahtejõudu, ja nii oli meid järgmisel kevadel 15.
Järgneval suvel (1996) toimus 2. ühislaager norrakatega, toodi veelgi juurde pille, lisandus veel mängijaid. Alustasin orkstristuudio loomist.

Kontsertkavad

Kontserdil mängivad kaasa kornet, flüügelhorn, metsasarv, tromboon, basskitarr, cajon või trummikomplekt. Kontserdi lõpus tutvustab dirigent ja lustlik loomakostüümis solist kuulajatele kõiki pille ning lapsed saavad tuttavamaks ka dirigendiametiga. Pakume võimalust keskenduda elava muusika kuulamisele ja pakkuda ehedat kontsertelamust lastele omases keskkonnas. Kontsert on tõhusaks täienduseks lasteaia muusika õppekavale.

01
Loomade tantsupidu

Lustlike tantsulugudega retk muusikamaailma, kus mitmesuguste vahvate helinüanssidega kujutatakse loomade liikumist ja häälitsusi. Kavas on polka, samba, foxtrott, boogie-woogie, valss jpt kaasahaaravad tantsulood.

Orkester Nissi Trollid, kontsert “Loomade tantsupidu”
02
Lõbusad loomalood

Tõnis Kõrvitsa poolt põlvkondi ühendavatest lauludest kokku pandud kava populaarsetest lastesaadetest “Entel-Tentel”, “Mõmmi aabits” ja “Kõige suurem sõber”. Dirigent Tõnu Sal-Saller oli juba lugude esmase lindistamise juures muusikuna tegev ning toob ka 50 aastat hiljem rõõmuga lasteni igihalja muusika.

Tutvustusvideo “Lõbusad loomalood”
03
Jõulukontsert

Jõulud on üks aasta oodatumaid aegu, millal meeleolu loovad lumi ja muusika. Kui lume peale alati kindel olla ei või, saab muusikaga aga meeleolu luua kindla peale! Klassikaliselt jõululood, mis on sama igihaljad kui jõulupuu, rõõmustavad Nissi Trollide õpetajate orkestri esituses igas vanuses kuulajaid. Kontserti juhib rõõmus päkapikk.

Kutsu esinema!

Orkestrit saab esinema tellida ennelõunaseks ajaks. Kontsertkava pikkus on 30 minutit.
Välitingimustes saab kava vajadusel lühendada ka 20 minutini ja anda kontsert mitme setina väiksematele lastegruppidele. Õues oleks ideaalis hea mängida varjualuses või hoone ees, et muusika liialt ei hajuks. Kuiva ilmaga saab hakkama ka lageda taeva all. Õuetemperatuuriks võiks olla kuni -8C.

Palju

erinevaid pille

Kolm

erinevat kava

Rõõmsad

ja lustakad lood

Hea valik

lasteaialastele

Orkester

Get captivated by a stunning collection of images showcasing various subjects in our meticulously curated gallery.

Let’s Create Together

Connect with us to explore how we can make your vision a reality. Join us in shaping the future.

Scroll to Top